Зволожувачі та очищувачі повітря для збереження дерев'яних меблів

Дерев'яні підлоги, паркет, меблі, музичні прилади та інші аксесуари з дерева, які є у вас в приміщенні, офісних приміщеннях, торгових центрах дуже звертають увагу на дію навколишнього середовища. Іншими словами, не менш вимогливі до здорових кліматичних умов, ніж люди. Від чого? Древо поглинає або втрачає воду і, тому, розширюється або висихає, в залежності від значення вологи і температури навколишнього повітря. Залежно дерева від вологи і температури розуміють всі, хто коли-небудь з ним працював. Ось згадаймо, якщо звичайно уважно слухали продавців дерев'яних меблів і паркету, ніби вже не стане визнаний гарантійним випадком те, що розсохся паркет і покриття все в тріщинах, якщо ми ніяк НЕ виконували запити по догляду за ним.

Краща вологість повітря вважається одним з найпринциповіших критеріїв змісту деревної меблів, паркету. Бездоганна вологість для продуктів з дерева - 40-65% при температурі 18-25 ° С. Взимку, коли повітря в приміщенні робиться нестерпно сухим, вологість падає до позначки 15-20%, ніби підходить рівноважної вологи деревини тільки в 4-5% (при нормі 8-12%)! Саме зниження вологості повітря нижче можливі норми вважається основною причиною раннього старіння меблів і втрати її зовнішнього вигляду.

Інженери з опалення, холодильній техніці та кондиціювання повітря опублікувало дані про «прийнятні» умови всередині приміщень, згідно яким температура зобов'язана існувати в межах від +21 по + 25 ° С, а умовна вологість має можливість коливатися від 40 по 52%, а краще і по 60%.

Професіонали про вологу

Як відомо, повітря володіє певноютемпературою і умовною вологістю. Відповідність температури і відносної вологості досліджується в особливому розділі фізики та інженерної справи, кой іменується "психрометрами", або "термодинамічні характеристики повітря". Згідно законам психрометрами, в атмосфері при конкретнії температурі має можливість триматися лише конкретну чисельність води. Майже гаряче повітря має можливість утримувати більше води, ніж прохолодний. Відповідність практичного змісту води в атмосфері і максимальної кількості води при конкретної температурі іменується "умовної вологістю". Умовна вологість (УВ) виражається у відсотках (%). В атмосфері при 50% УВ тримається половинка води, яку повітря має можливість стримувати при наданої температурі.

До зміни відносної вологості має можливість привести і підвищення, і зменшення кількості води. Робота зволожувачів повітря, приготування їжі, плавання і волога чистка, очевидно, нарощують Перебування води в атмосфері. Впровадження осушувачів і кондиціонерів - прийнятий метод видалити зайву воду з повітря і знизити умовно вологість. Таким чином, як скоро ми замінюємо температуру всередині приміщення, це має можливість впливати на дерев'яні підлоги через відповідну зміну загальної вологості.

Реакцію деревних підлог і паркету на середу всередині приміщень дозволено передбачити, так як відома взаємозалежність між температурою і умовної вологістю. Найбільш стійке середовище значить і найбільш стабільне положення підлог.

Реакцію меблів на зміну вологості повітря, як і підлогових покриттів, можна визначити по її зовнішньому вигляду. Особливо чутливі дерев'яні меблі з натуральної деревини (якщо меблі робляться з ДСП (деревно-стружкові плити), МДФ (плитний матеріал, виготовлений з висушених деревних волокон, оброблених синтетичними зв'язуючими речовинами), матеріалів, які в складі своєму мають стружку-тирсою, вона не так схильна до впливу сухого повітря, як меблі, зроблені з натуральної деревини). А чим меблі дорожче, тим в ній, природно, більше натуральних елементів, тим вона більше схильна до впливу сухого і вологого повітря. Деревина - це натуральний пористий матеріал, меблі, зроблені з деревини дихають, як дихає, наприклад, шкіра людини або рослини. У вологу пору року деревина просочується вологою, потім настає період холодів, роботи центрального опалення, повітря висихає, і деревина або шкіра цю вологу віддають.

Відповідно, коли матеріал містить вологу, він трохи розширений, коли він віддав вологу, він звужується, втрачаючи в розмірах. Якщо за рік так відбувається кілька разів, а при нашому кліматі так і трапляється, то матеріали, з яких зроблена наша меблі, паркет, шкіряні дивани, починають деформуватися, тріскатися, скрипіти і розсихатися.

Виходить, що до «здоров'я» дерев'яного паркету, меблів, додамо ще і музичних інструментів, втім, як і здоров'я людини, безпосередньо залежить від кліматичних умов. І ми в силах вирішити проблему недостатньої вологості. Ще в 1971 році коли компанія Plaston перша в світі винайшла такий прилад - рішення - зволожувач повітря. Компанія Plaston не тільки сконструювала зволожувач, але і перша вивела цей продукт на ринок. У 70-х роках зволожувачі стали користуватися величезних попитом, люди зрозуміли, що втомилися від скрипу дверей, паркету, зіпсованої меблів, потрісканих шкіряних диванів.

Для догляду за паркетними підлогою та виробів з дерева ідеально підійдуть Ультразвукові і Традиційні зволожувачі повітря Boneco 7131, Boneco 7135, Boneco 7136,  Air-O-Swiss 2055D, Air-O-Swiss 2055 , Air-O-Swiss E2441, Air-O-Swiss 2071, Boneco Air-O-Swiss U600, Boneco Air-O-Swiss U600, Electrolux EHU - 3510D, Electrolux EHU - 3515D, Electrolux EHU - 4515D, Electrolux EHU - 5515D, Electrolux EHU - 5525D, Electrolux EHU - 6515D, Electrolux EHU - 6525D.

Інноваційний спосіб розпилення води в ультразвукових зволожувачах Boneco і Air-O-Swiss дозволяє використовувати цікавий фізичний ефект - вода з бачка подається на вібруючу з високою частотою мембрану, де розщеплюється в найдрібніші бризки. Ці краплі фонтанують над мембраною і утворюють хмару, крізь яку вентилятор проганяє повітря. Пар що випускається, розсіюючись в повітрі, ефективно його зволожує. Прилад оснащений вбудованим гігростатом, що дозволяє регулювати рівень вироблюваної вологості, що особливо важливо для виробів з дерева, оскільки не призводить до надлишку вологи в повітрі.

В основу роботи традиційних зволожувачів Air-O-Swiss покладено принцип природного «холодного» випаровування, відповідно до якого повітря, проганяє вбудованим вентилятором, проходить через спеціальну випарну сітку зволожуючого фільтра і вже зволоженим повертається в приміщення. Найбільш ефективний традиційний зволожувач Air-O-Swiss в зимовий період, забезпечуючи створення комфортних кліматичних умов, коли навіть при високій відносній вологості атмосферного повітря його абсолютна вологовміст залишається надзвичайно низькою. А, як ми пам'ятаємо, зима - найважчий час для дерев'яних меблів і паркету.

Зволожувачі Boneco і Air-O-Swiss дозволяють значно продовжити термін життя паркету і виробів з дерева для того, щоб вони довгий час радували нас красою натуральної природи.